گندم امروز تبریز که موجب رایگان شدن نان در سراسر کشور شد

گزارش فصلی پیش‌بینی‌های گندم امروز تبریز و وضعیت غذایی فائو که امروز منتشر شد، می‌گوید برداشت گندم در سال 2012 10 میلیون تن یا 1.4 درصد کمتر از رکورد سال 2011 خواهد بود، اما بسیار بالاتر از میانگین پنج ساله است.

در این گزارش آمده است که اگرچه کاشت در بسیاری از کشورها در سال جاری افزایش یافته و پیش‌بینی می‌شود در پاسخ به ادامه افزایش قیمت‌ها در سال جاری افزایش یابد، اما انتظار می‌رود عملکرد در مناطقی که سال گذشته رکورد برداشت را ثبت کرده‌اند.

به حالت عادی بازگردد. با این حال، این گزارش می گوید که هنوز برای پیش بینی تولید غلات جهانی در سال 2012 خیلی زود است. تأثیر هوای سرد، گزارش پیش‌بینی محصول همچنین اشاره می‌کند که افزایش قیمت‌های بین‌المللی غلات در هفته‌های اخیر به دلیل عرضه کم گندم و نگرانی‌ها در مورد تأثیر آب و هوای بد در اروپا و کشورهای مشترک المنافع بر محصولات بود.

با نگاهی به وضعیت به تفکیک منطقه، این گزارش می گوید که شرایط نامساعد جوی در غرب آفریقا منجر به کاهش شدید تولید غلات و خوراک در بسیاری از مناطق ساحل شده است. بنابراین، ترکیب قیمت های بالای مواد غذایی و ناآرامی های مدنی منجر به سطوح پایین ناامنی غذایی و افزایش سوء تغذیه در چندین کشور به ویژه در نیجر شده است.

در خاورمیانه، امنیت غذایی در جمهوری عربی سوریه و یمن به دنبال ناآرامی های داخلی در این دو کشور بدتر شده است. در سوریه، حدود 1.4 میلیون نفر در ناامنی غذایی هستند، در حالی که هزاران خانواده مجبور به ترک خانه های خود در یمن شده اند.

در شرق آفریقا، علی‌رغم برخی پیشرفت‌ها، وضعیت غذایی برای جمعیت‌های آسیب‌پذیر، به‌ویژه در مناطق مرتعی که تحت تأثیر خشکسالی قبلی قرار گرفته‌اند، نامطمئن است. وضعیت امنیت غذایی در سودان و سودان جنوبی به دنبال برداشت ضعیفی که بر این کشورها وارد شده است نگران کننده است.

در شرق دور آسیا، پیش‌بینی‌های برداشت گندم برای سال 2012 به طور کلی مطلوب است و تولید در این منطقه باید به سطح رکورد سال گذشته برسد، تا حد زیادی به لطف برداشت خوب در هند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.