رنگ پلاستیک قابل شستشو که به جای زعفران در غذا استفاده می شود

در بسیاری از ترکیبات معدنی مانند گوگرد، طلا، سولفید آرسنیک وجود دارد و به همراه قرمز رنگ زمین است. سایه های مختلف زرد تقریباً در تمام مواد طبیعی وجود دارد. این رنگ اغلب در دنیای گیاهان و حیوانات نیز یافت می شود و مانند سایه های قرمز رنگدانه اصلی از زمان های قدیم بوده است.

پس از سفید، زرد برجسته ترین رنگ منظره است، به خصوص در اشباع بالا. همچنین دارای بالاترین روشنایی ذاتی است. زرد، مانند رنگ کاهگل، زونا جدید و تیرهای چوبی، به شدت با رنگ‌های معماری سنتی مرتبط است.

با این حال، کاربرد مدرن رنگ پلاستیک قابل شستشو بر روی مواد سقف، با در نظر گرفتن اشباع بیش از حد سایه های موجود، نتایج خوبی به دست نمی دهد. به عنوان رنگ برای رنگ های گچ و نما، زرد در حال حاضر بسیار محبوب است، سایه های گرم نارنجی-قرمز و زرد-سبز به ویژه رایج است.

ترکیب سنتی زرد کرمی با خاکستری مایل به آبی است. رنگ‌های اخرایی مایل به خاکستری زمینه مناسبی برای آبی کبالتی هستند. سبک خانه های روستایی انگلیسی رنگ زرد مایل به گرم را برای آشپزخانه، سالن یا اتاق نشیمن ترجیح می دهد.

طراحی مدرن لیمویی کم رنگ و خاکستری یا روشن، زرد باز با آبی ملایم را انتخاب می کند. بحث های زیادی در مورد اینکه آیا رنگ زرد را می توان با بنفش ترکیب کرد وجود دارد، زیرا این ترکیب متضادی است.

می تواند خیلی زرق و برق دار به نظر برسد. لازم به ذکر است که با یک ترکیب ماهرانه، به سادگی ترکیبات فوق العاده بیرون می آیند!  رنگ آسمان و آب. رنگ‌های آبی طبیعی، مانند نیلی، به دلیل واکنش‌های شیمیایی مورد نیاز برای تولید آن‌ها، «رنگ‌های پنهان» نامیده می‌شدند.

به عنوان مثال، در لهستان، رنگ آبی با معماری چوبی سنتی روستاهای نزدیک کراکوف مرتبط است، جایی که با مخلوط کردن اولترامارین با آهک مورد استفاده برای سفید کردن کابین های چوبی به دست آمده است.

چنین استفاده گسترده ای از این لحن در معماری سنتی پدیده ای منحصر به فرد در مقیاس جهانی است، زیرا. در همه جا “گران” در نظر گرفته می شد و به ندرت برای رنگ آمیزی دیوارها استفاده می شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.