دستگاه تولید توت خشک | نحوه خشک کردن توت به وسیله دستگاه چگونه است ؟

دستگاه تولید توت خشک

خشک کردن میوه (چیپس میوه) راه های زیادی دارد که می توانید با توجه به امکاناتی که دارید یکی از آن ها را انتخاب کنیدو تمام میوه ها را نمی شود خشک کرد، به همین دلیل چند نمونه از میوه های قبل خشک شدن را در ادامه نم می بریم. در هنگام خشک کردن میوه حواستان باشد نباید آن را کاملاً خشک کرد که مثل چیپس شکننده باشد، عملیات خشک کردن میوه ها را باید زمانی 20% از رطوبت آن ها باقی مانده است، متوقف کنید.از میوه های به اندازه خشک شده می توان به توت خشک ۱۴۰۱ اشاره کرد. میوه های مناسب برای خشک کردن را انتخاب کنید، میوه های درختی مانند کیوی، انگور، گلابی ، خرما، انجیر، موز، انبه،هلو، آلو، توت و غیره مناسب هستند. میوه هایی که می خواهید خشک کنید باید رسیده، سفت وسالم باشندو مسوه های آسیب دیده، لک شده، کال یا خیلی رسیده در صورت خشک کردن طعم مطلوبی نخواهند داشت. میوه ها را شسته و بگذارید خشک بشود. بعد از خشک شدن شدن میوه را به ورقه هایی به اندازه 3 تا 6 میلی متر برش بزنید. میوه های خیل کوچک مانند توت سیاه در بازار و انگور را باید به صورت کامل و بدون برش خشک کرد. توت یکی از پر طرفدار ترین خشکبار است برای تهیه این میوه نیز معمولا از توت سفید استفاده می شود و باید مراحل گفته شده باید طی شود. برای جلوگیری از سیاه شدن توت سفید یکی از کارهای زیر را می توان انتخاب و انجام داد.

توت را داخل آب نمک بگذارید. 6 قاشق غذاخوری اب نمک را در 3/5 لیتر آب حل کنید و توت ها  را داخل آن بریزید و سپس خشک کنید.

یک بسته ژلاتین گیاهی را با یک استکان آب و نصف استکان شکر مخلوط کنید و توت ها را داخل آن بگذارید.

دستگاه تولید توت خشک | نحوه خشک کردن توت به وسیله دستگاه چگونه است ؟

دستگاه تولید توت خشک

دستگاه تولید توت خشکخشك كردن ميوه به روش صنعتي

اگر بخواهیم به خشک کردن توت سفید و یا قرمز به عنوان شروع یک کسب و کار دقت کنیم و یا کارگاه میوه خشک کنی را اندازی کنیم، متوجه این نکته خواهیم شد که هر دوی اسن محصولات در بازار با قیمت بالایی به فروش می رسند و سود آوری زیادی را برای تولید کننده دارد. شاید ندانید در حوزه تولید توت خشک رقیبان و تولید کننده ی زیادی فعالیت نمی کند و و ابن مسیر برای تولید محصول و فروش مویرگی در بازار فراهم می کند و جزو امتیازاتی است که شما می توانید در جهت بدو ورود به بازار از آن استفاده نمایید. دستگاه خشک کن سریع ترین ماشینی است که برای خشک کردن انواع خشکباری چون توت سفید و توت فرنگی مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه در مصارق بسیار زیادی کاربرد دارد و شما به عنوان خریدار این دستگاه می توانید هر نوع میوه و خشکباری را خشک نمایید و محدودیتی از این بابت ندارید. از آنجـا که توت سفید یک محصول مرطوب است و برای جلوگیری از خراب شدن و کرم خوردگی باید هر چه زود تر خشک شود، قرار دادن ان درون دستگاه به خشک شدن یکنواخت توت ها و همچنین در زمان تولید نیز تسریع می کند.

مراکز خرید دستگاه توت خشک کن

مراکز خرید دستگاه توت خشک کن مراکز فروش دستگاه میوه خشک کن صنعتی یک مرکز مهم و تجاری در حوزه عرضه انواع دستگاه هایمیوه خشک کن ایرانی و خارجی به صورت مستقیم محسوب می شوند.

فروش دستگاه میوه خشک کن امروزه توسط مراکز بسیاری انجام می شود که اکثر آن ها واسطه هستند. معمولا بسیاری از واسطه ها انواع این محصولات را باقیمت های بسیار بالاتر از قیمت واقعی مکارخانه به فروش می رسانند. پس در نظر داشته باشید اولین قدم در هنگام خرید دستگاه میوه خشک کن مراجعه به مراکز فروش معتبر می باشد.

نحوه استفاده از دستگاه توت خشک کن

نحوه استفاده از دستگاه توت خشک کنطرز استفاده از دستگاه میوه خشک کن

برای استفاده از این دستگاه میوه های برش زده را در سینی ها قرار دهید و سعی کنید از پوشانئن تمام شبکه های میوه خشک کن پرهیز نمایید، تا هوای گرم داخل دستگاه خوب به گردش درآید. برای کارایی بهتر فقط از تعداد سینی های مورد نظر استفاده کنید. پس از چیدن سینی های حاوی میوه بر روی هم، درپوش را روی آن ها قرار دهید، دو شاخه را به برق وصل کنید و دستگاه میوه خشک کن را توسط کلید روشن و خاموش آن، روشن نمایید تا خشک کردن میوه ها شروع شود، به طور معمول مدت زمان خشک شدن میوه در میوه خشک کن بین 30 تا 40 دقیقه می باشد. در هنگام استفاده از دستگاه بهتر است به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • قبل از اولین استفاده از دستگاه میوه خشک کن آن را به صورت خالی به مدت 30 دقیقه روشن کنید و سپس طبق دستور آن را بشوئید و خشک نمایید.
 • در هنگام استفاده از دستگاه آن را کنار پرده، دیوار و رو ی سطح فلزی قرار ندهید.
 • همیشه قبل از جدا کردن دو شاخه از برق، دستگاه میوه خشک کن را توسط کلیدآن خاموش کنید.
 • زمانی که از دستگاه میوه خشک کن استفاده نمی کنید، آن را از برق جدا کنید.
 • از استفاده از سیم های رابط بپرهیزید.
 • از این دستگاه فقط برای خشک کردن سبزی و میوه استفاده نمایید.
 • قسمت برقی دستگاه میوه خشک کن را در آب فرو نبرید.

طول عمر مفید یک دستگاه توت خشک کن چقدر است ؟

طول عمر مفید یک دستگاه توت خشک کن چقدر است ؟برای این که دستگاه مورد نظر شما صرف نظر از اینکه برای موارد مصرف خانگی و چه برای استفاده ی صنعتی استفاده می شود، طول عمر و کاربرد بیشتری داشته باشد باید در هنگام خرید به کیفیت محصول خود توجه بسیاری نمایید. علاوه بر اینکه از باید فروشگاه های معتبری خرید نموده این نکته را نیز در نظر بگیرید که برند محصول جز برند های معتبر و با کیفیت در حوزه ی خود باشد، و دستگاهی خریداری کنید، متناسب با کاربردی که قرار است برای شما داشته باشد . علاوه بر این نکات وجود گارانتی و ضمانت نامه نیز یکی از فاکتور های مهم خواهد بود.

توجه داشته باشد نکاتی که راجع به نگهداری و نحوه ی استفاده از دستگاه میوه خشک کن در این مقاله آمده است، تاثیر مستقیم برای طول عمر دستگاه شما خواهد داشت.

طرز نگهداری دستگاه توت خشک کن

طرز نگهداری دستگاه توت خشک کنشست و شو و نگهداری از میوه خشک کن 

 1. از فرو بردن قسمت بالای میوه خشک کن که دارای موتور و المنت است، در آب پرهیز کنید و برای تمیز کردن آن از از دستمال مرطوب و کمی مایع ظرفشوئی استفاده کنید.
 2. برای تمیز کردن سبد های خشک کن، ان ها را در آب ولرم و مایع ظرفشویی قرار داده تا خیس بخورد و سپس از برس پلاستیکی نرم برای تمیز کردن ان استفاده کنید.
 3. از به کارگیری سیم ظرفشوئی، اسکاچ . یا مواد ساینده برای تمیز کردن خودداری کرده و همچنین از شست و شو توسط ماشین ظرفشویی نیز پرهیز نمایید.

تولید توت خشک با کیفیت بالا

تولید توت خشک با کیفیت بالا با توجه به نحوه فرآوری، کیفیت و همینطور مراکزی که از ان ها خرید می کنید، ممکن است توت خشک قیمت های متفاوتی داشته باشد.

قیمت توت خشک با کیفیت بالا نسبتا گران تر از محصولات معمولی تر است. برای خرید توت خشک ارزان و در عین حال با کیفیت بالا بهتر است به تولید کنندگانی مراجعه کنید که هدف خود را برای پایه رضایت مشتری قرار داده و در نظر دارند با فروش توت خشک با کیفیت بالا و در حجم انبوه هم رفاه مشتریان را فراهم نموده و هم با استقبال بیشتری در فروش رو به رو شوند که این خود باعث سود آوری نیز می شود.

موارد استفاده از توت خشک

توت خشک حاوی آنتی اکسیدان هایی همچون آنتوسیانین و رزوزاترول است که هر دو دارای خواص ضد التهابی، کاهش فشار خون، جلوگیری از ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، قابلیت بهبود جریان خون و همچنین جوان سازی پوست هستند. فیبر موجود در توت یک منبع عالی برای حفظ سلامت بدن به ویژه دستگاه گوارش، کاهش قند خون و جلوگیری از ابتلا به دیابت و چاقی است. اگر دچار کم خونی و کمبود انرژی برای انجام فعالیت های روزانه خود هستید، می توانید با مصرف منظم توت خشک مشکل خود را برطرف کنید. توت خشک منبع بسیار غنی از ان و پروتئین است و مس تواند در رفع کم خونی و نیز افزایش انرژی مورد نیاز بذن بدون نگرانی از چاقی و اضافه وزن موثر باشد. امروز اکثر بیماران دیابتی به جای قند از توت خشک استفاده می کنند و همچنین این میوه خشکبار به عنوان یک میان وعده مغذی نیز بسیار استفاده می شود.

قیمت دستگاه توت خشک کن

قیمت دستگاه توت خشک کن خرید دستگاه میوه خشک کن نیمه صنعتی، انتخابی مناسب و معقول برای ان دسته از مشاغلی است که با تولید و یا فرآوری میوه و سبزی خشک شده سر و کار دارند. این محصول میوه ها را با بالاترین کیفیت ممکن خشک می کند تا تمامی فروشندگان و تولید کنندگان ، هیچ گونه نگرانی از بابت کیفیت میوه های خشک تولید شده نداشته باشند. خرید دستگاه خشک کن میوه صنعتی و نیمه صنعتی سبب شده تا با تولید میوه خشک بر اساس نیاز بازار، بیش از پیش جلب شده و در نتیجه میزان فروش محصولان و میزات سود واحد های تولید افزایش یابد.

قیمت دستگاه میوه خشک کن گازی به عنوان یک دستگاه برای مصارف صنعتی به طور قابل توجهی بالاتر از قیمت نمونه ها ی کوچک تر خانگی آن می باشد.

دستگاه خشک کن میوه اصفهان یکی از برند های معروف و مورد قبول صاحبان این صنایع و تولید کنندگان میوه خشک می باشد.

فروش انواع دستگاه توت خشک کن

فروش انواع دستگاه توت خشک کنفروش دستگاه توت خشک کن

همانطور که می دانید روز به روز استقبال مردم از انواع میوه خشک گسترش یافته و تولید و فروسآن در حال حاضر رو به افزایش است. واحد های صنعتی و نیمه صنعتی برای تولید انواع میوه خشک به تجهیزات و ماشین آلات خاصی نیاز خواهند داشت. دستگاه میوه خشک صنعتی را می توان به عنوان مهم ترین و ضروری ترین ماشین آلات به شمار اورد. زیرا تنها با این دستگاه می شود انواع میوه را کاملا خشک نموده و بسته بندی کرد و به عرضه رساند. انتخاب و خرید انواع دستگاه های میوه خشک کن صنعتی در مراکز فروش با راهنمایی کارشناسان انجام می گیرد.

میزان خرید دستگاه توت خشک کن هم به عنوان یکی از کاربردی ترین این دستگاه ها در بازار بسیار بالا است.

نمایندگی فروش انواع دستگاه چیپس میوه

نمایندگی فروش انواع دستگاه چیپس میوهقیمت دستگاه چیپس میوه : 

نام دستگاه تعداد سینی نوع انرژی مصرفی قیمت 
دستگاه چیپس میوه خانگی36 عدد برق  9000000 تومان 
دستگاه چیپس میوه نیمه صنعتی88 عدد گاز 27000000 تومان
دستگاه میوه خشک کن صنعتی مدل 1 200 عدد گاز  40000000 تومان 
دستگاه  میوه خشک کن صنعتی مدل 2 400 عدد گاز 55000000 تومان 
دستگاه میوه خشک کن مایکروویو – برق 280000000 تومان 

روش های خرید دستگاه توت خشک کن

روش های خرید دستگاه توت خشک کنامروزه می توانید علاوه بر خرید از مراکز و فروشگاه های معتبر با مراجعه به انواع وب سایت ها و فروشگاه های اینترنتی نیز با صرف کمترین میزان وقت و انرژی محصولی مطابق با نیاز و مصرف خود را را به صورت انلاین سفارش و خریداری کرده و آن را درب منزل یا مراکز تولیدی و کارگاه های خود تحویل بگیرید. با خرید اینترنتی این امکان را نیز خواهید داشت که با مقایسه محصولات مختلف کاربرد و قیمت و نوع گارانتی و خدمات پس از فروش ان ها بهترین خرید را انجپام دهید.

برای کسانی که به تازگی این حرفه را شروع می کنند می توانند با استفاده از بازار های آنلاین این محصولات قیمت دستگاه خشک کن میوه صنعتی دست دوم و انواع آن را ببینند و در آغاز کار متناسب با سرمایه خود آن ها را خریداری کنند.

مزایای خشک کردن میوه با دستگاه چیست ؟

مزایای خشک کردن میوه با دستگاه چیست ؟مزایای استفاده از دستگاه توت خشک کن عبارتند از :

 • طراحی داخلی و خارجی دستگاه، مطابق با اخرین اصول صنعتی و بهداشتی
 • جلوگیری از اتلاف انرژی و یکسان سازی دما در تمام سینی ها
 • حفظ خاصیت میو ها و از بین نرفتن آن ها در فرآیند خشک شدن
 • سینی هایی از جنس گالوانیزه و پلی پروپلین
 • دارای رطوبت سنح و وآمپر های حرارتی ( در مدل های صنعتی و نیمه صنعتی)
 • دارای دریچه های بازدید

تولید کننده دستگاه توت خشک کن خانگی

تولید کننده دستگاه توت خشک کن خانگی دستگاه توت خشک کن خانگی

ساخت دستگاه میوه خشک کن خانگی کار چندان سختی نیست شما می توانید با استفاده از چند قطعه چوب یا هر مواد دیگری که در دسترس دارید یک محفظه قفسه مانند بسازید بنا به نیاز خود تعداد طبقات و ابعاد آن را در نظر بگیرید. می توانید با استفاده از این دستگاه دست ساز خانگی انواع و اقسام میوه و سبزیجات را در منزل خود خشک کنید، فقط کافی است این قفسه را طوری بسازید که نور خورشید به صورت یکسان به همه طبقات بتاید و سپس آن را در پشت بام یا حیاط منزل خود در مقابل آفتاب قرار دهید و هر از چند گاهی میوه های درون آن را بررسی کرده تا به میزان کم شدن رطوبت آن آگاه باشید. لازم به ذکر است برای جلوگیری از آلودگی های احتمالی محیط و ریختن گرد و غبار می توانید از یک روکش توری نازک بر روی طبقات استفاده کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.