با مالیدن خمیر دندان پاتریکس بر روی پوست خود کک و مک آن را برطرف کنید

اجداد ما دندان های خود را با شیشه خرد شده، زغال چوب، قیر، خاکستر، پشم و عسل مسواک می زدند. سه قرن پیش در اروپا شروع به مسواک زدن با نمک کردند. سپس به گچ روی آوردند. از اوایل قرن نوزدهم، پودرهای دندانی مبتنی بر گچ به طور گسترده در اروپای غربی و روسیه مورد استفاده قرار گرفت.

به هر حال، ما می توانیم آنها را در دهه 70-80 قرن بیستم ملاقات کنیم! از اواخر قرن نوزدهم، جهان شروع به روی آوردن به خمیر دندان های لوله ای کرد. در دهه 20 قرن ما، جستجو برای جایگزینی برای گچ به عنوان یک ساینده دندان آغاز شد.

جستجو منجر به استفاده از خمیر دندان پاتریکس شد که سازگاری بالایی با ترکیبات فلوئور و سایر اجزای فعال دارد و دارای سایندگی کنترل شده است که امکان ایجاد خمیرهایی با طیف گسترده ای از خواص مطلوب را فراهم می کند.

در نهایت مقدار pH بهینه 7 است که به همین دلیل خمیرهای مبتنی بر سیلیس تعادل اسید و باز را در حفره دهان عادی می کنند. امروزه تقریبا تمام بهترین خمیردندان های دنیا بر پایه دی اکسید سیلیکون به عنوان یک ماده ساینده تولید می شوند.

خمیردندان ها معمولاً از یک پرکننده ساینده (گچ رسوب شده شیمیایی، دی کلسیم فسفات، کلسیم پیروفسفات- متافسفات سدیم و غیره) تشکیل شده اند. ضد عفونی کننده ها و عطرها علاوه بر این، افزودنی های درمانی و پیشگیری کننده را می توان به خمیر وارد کرد.

بسته به اینکه چنین افزودنی هایی معرفی شوند، آنها به خمیرها تقسیم می شوند: بهداشتی و درمانی – پیشگیری کننده. برای خمیردندان ها یکسری الزامات وجود دارد. خمیردندان ها باید خنثی باشند، خاصیت پاک کنندگی و جلا دهندگی داشته باشند.

بو، طعم و ظاهر مطبوع داشته باشند، اثرات خنک کنندگی و ضدعفونی کنندگی داشته باشند، بی ضرر باشند و اثر درمانی و پیشگیری کننده داشته باشند. با این حال، در واقعیت، همه چیز چندان غم انگیز نیست.

در مورد خمیر دندان، “فلوراید” یک اصطلاح نادرست است. محصولات حاوی فلوراید هستند. اینها مواد شیمیایی هستند که ترکیبی از چندین عنصر هستند. با توجه به مطالعات متعدد، با استفاده متوسط، آنها آسیبی به سلامت انسان وارد نمی کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.