استفاده از سنگ آهن کویر در خانه انرژی منفی را دور می کند

نباید بیش از 30-50 میلی متر باشد، اما در عمل 80-100 میلی متر وجود دارد. استحکام سنگ آهن کویر در هنگام خشک کردن، حرارت دادن و کاهش. با توجه به اینکه ترکیب کانه ها شامل اجزای معدنی با ضرایب انبساط حرارتی متفاوت است.

هنگام گرم شدن، تنش های داخلی قابل توجهی در قطعات سنگ ایجاد می شود و با تشکیل ریزدانه ها باعث از بین رفتن آنها می شود. خشک شدن بیش از حد سریع می تواند باعث شکسته شدن قطعات سنگ در اثر خروج بخار آب شود. کاهش استحکام مواد سنگ آهن در هنگام خشک شدن و گرم شدن را کاهش می گویند.

یک کیفیت فنی مهم سنگ آهن، نرم شدن آنهاست. در کوره بلند، توده های خمیری سرباره که در هنگام نرم شدن قسمت سنگ بار تشکیل می شوند، مقاومت زیادی در برابر عبور گازها ایجاد می کنند.

بنابراین، استفاده از سنگ معدن با بالاترین دمای شروع نرم شدن مطلوب است. در این مورد، سنگ معدن در شفت کوره بلند نرم نمی شود، که به طور مطلوب بر نفوذپذیری گاز ستون شارژ تأثیر می گذارد.

هر چه فاصله نرم شدن سنگ معدن کوتاه تر باشد (اختلاف دما بین شروع و پایان نرم شدن)، توده های خمیری نرم شده سریعتر به مذاب متحرک مایع تبدیل می شوند که مقاومت زیادی در برابر جریان گازها نشان نمی دهد.

بنابراین، سنگ‌های معدنی با فاصله زمانی کوتاه و نقطه نرمی بالا از ارزش متالورژیکی بالایی برخوردار هستند. میزان رطوبت یک سنگ معدن میزان رطوبت آن را تعیین می کند. برای انواع مختلف سنگ آهن، رطوبت مجاز، با در نظر گرفتن ظرفیت رطوبت آنها، با شرایط فنی تعیین می شود.

برای سنگ آهن قهوه ای سنگ معدن هماتیت و مگنتیت افزایش رطوبت باعث افزایش هزینه های حمل و نقل برای سنگ معدن می شود و در زمستان برای جلوگیری از یخ زدگی آن نیاز به هزینه خشک کردن دارد. بنابراین، با افزایش رطوبت و ظرفیت رطوبت سنگ معدن، ارزش متالورژیکی آنها کاهش می یابد.

ماهیت تخلخل سنگ معدن تا حد زیادی سطح واکنش برهمکنش عوامل کاهنده گازی با اکسیدهای آهن سنگ معدن را تعیین می کند. بین تخلخل عمومی و باز تمایز قائل شوید. با همان مقدار تخلخل کل، با کاهش اندازه منافذ، سطح واکنش قطعات سنگ معدن افزایش می یابد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.