از الکتروپمپ خانگی به جای یخچال استفاده کنید

برای جوامع کوچک، الکتروپمپ خانگی با نیروی انسانی که بیش از 200 متر از منبع آب زندگی نمی کنند، پمپ های انسانی، به ویژه پمپ های دستی، ممکن است.

راه حل بهتری نسبت به پمپ های الکتریکی باشند. یونیسف، با همکاری شرکا، حفر چاه ها، نصب پمپ های دستی، تهیه قطعات یدکی و آموزش افراد جامعه در مورد نحوه کار و نگهداری از سیستم را انجام می دهد.

پس از نصب، تعمیر پمپ های آب نسبتاً آسان است. گولای می‌گوید: «تعمیر آنها کمی دشوارتر از دوچرخه است، بنابراین همیشه می‌توان یک یا دو نفر از جامعه را برای نگهداری از آنها آموزش داد.

اما او تاکید می کند که مهم است که قطعات یدکی در بازار محلی موجود باشد و یک یا دو نفر در جامعه در مورد نحوه تعمیر پمپ آموزش دیده و ابزار مناسب برای انجام این کار را داشته باشند.

جامعه باید مالکیت محصول را احساس کند و آماده باشد که برای ادامه فعالیت آن پول خرج کند. گولای تاکید می‌کند که فعال نگه داشتن پمپ‌های آب برای سال‌ها مستلزم مشارکت جوامع برای تعمیر و پرداخت هزینه‌های نگهداری آن‌ها است.

«جامعه باید مالکیت محصول را احساس کند و آماده باشد تا برای ادامه فعالیت آن پول خرج کند. بسیار مهم است که آنها خطرات بهداشتی و هزینه های مرتبط با استفاده از آب تصفیه نشده را درک کنند.

جستجو برای درمان مراقبت های بهداشتی معمولاً پرهزینه تر از ایجاد یک صندوق محلی کوچک برای پرداخت قطعات یدکی پمپ در صورت نیاز است.»

تقریباً 50 سال است که یونیسف برای ترویج استفاده از پمپ های آب که نیازهای جوامع محلی را برآورده می کند، کار می کند. در سال 1974، یونیسف و دولت هند نیاز به پمپ دستی بهتر از پمپ های موجود در بازار را تشخیص دادند.

آنها به دنبال یک پمپ جدید ارزان قیمت بودند که طراحی ساده ای داشته باشد و استفاده و نگهداری آن آسان باشد. مشارکت با دولت هند و بخش خصوصی منجر به توسعه پمپی شد که برای وضعیت روستایی هند مناسب تر بود.

یونیسف نقش کلیدی در این برنامه داشت و به عنوان هماهنگ کننده و تسهیل کننده در کار توسعه ایفای نقش کرد. تا سال 1984، 36 شرکت هر سال 100000 پمپ جدید تولید می کردند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.